sites

خرید تتر با ارزش ترین استیبل کوین دلاری جهان

Follow Twitter
Follow YouTube Channel
Find Premint NFT Lists

Join Daily Airdrop

شاید این جمله که در حال حاضر تتر (USDT) با ارزش ترین استیبل کوین جهان محسوب می شود برای بسیاری از افراد ابهام داشته باشد و این سوال که مگر همه ی استیبل کوین ها قیمتشان ثابت نیست؟ برایشان ایجاد شود. در واقع قیمت تتر با دای یا BUSD برابر است اما از لحاظ ارزش بازار (مارکت کپ) به مراتب ارزشی بیشتر دارد. در این مقاله با هم به بررسی تاریخچه تتر و نحوه خرید تتر خواهیم پرداخت.

Follow Twitter
Follow YouTube Channel
Find Premint NFT Lists

Join Daily Airdrop

تاریخچه تتر (USDT)

بعد از اینکه بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2009 میلادی اختراع شد؛ صنعت ارزی جهان به سمت و سوی دیگر رفت تا جایی که احساس شد باید پول فیزیکی را به طور کلی متحول کرد و بر بستر بلاک چین آن را قرار دهیم. یکی از اقدامات تاثیرگذاری که در رابطه با تحول صنعت ارزی دنیا رخ داد، ایجاد استیبل کوین هایی مانند تتر با پشتوانه ی دلار آمریکا بود. تتر، دای، BUSD و بسیاری از استیبل کوین های جهان که پشتوانه دلاری دارند قیمتشان همیشه ثابت و برابر با 1 دلار است. گرچه در برخی از مواقع در صورت عواملی مانند عرضه یا تقاضای زیاد امکان تغییر بسیار جزئی قیمت این استیبل کوین ها وجود دارد؛ احتمالا اگر تا به حال قصد خرید رمز ارز تتر را کرده باشید با قیمت های متفاوت تتر درون صرافی های مختلف مواجه شده اید.

تتر در سال 2014 با نام real-coin و بر بستر بلاک چین omni ایجاد شد. اما بعدها نامش به tetherUSD و سپس USDT تغییر یافت. این ارز دیجیتال، هم اکنون به عنوان یک توکن لایه دوم بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم در دسترس است.

خرید ارز دیجیتال تتر در ایران

جهت خرید تتر دو انتخاب کلی پیش روی شماست، یکی اینکه از طریق یک صرافی خارجی مانند بایننس، کوکوین، هوبی و… اقدام کنید و یکی آنکه از طریق بهترین سایت خرید تتر در ایران یعنی اوکی اکسچنج اقدام کنید. واقعیت این است که صرافی های خارجی برای ما ایرانیان دارای ریسک بالایی هستند زیرا هر لحظه اگر اراده کنند به بهانه هایی مانند تحریم می توانند دارایی شما را بلوکه کنند. اما در نهایت این انتخاب و سلیقه شماست که از چه پلتفرم و صرافی ای خرید ارز دیجیتال خود مانند تتر را انجام دهید.

بعد از اینکه صرافی منتخب خود را برگزیدید با ثبت نام در آن می توانید هر لحظه که خواستید ارز خود را خریداری کنید یا به آن صرافی بفروشید. نکاتی پیش از خرید تتر و هر ارز دیجیتالی برای شما اهمیت دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نکات پیش از خرید تتر

شاید اگر ارزی شبیه به BTC یا ETH بخواهید خریداری کنید مواردی مانند تحلیل قیمت لحظه ای آن ها یا بررسی فاندامنتال اهمیت زیادی داشته باشد؛ اما برای خرید تتر این موارد اهمیت چندانی ندارد فقط باید بهترین صرافی خرید تتر را پیدا کنید تا قیمت تتر به تومان را برایتان منصفانه حساب کند. بهترین سایت خرید تتر که قیمت مناسبی را برای شما ارائه می دهد، صرافی اوکی اکسچنج است.

نکات پیش از خرید تتر

خرید تتر از اوکی اکسچنج

در ابتدا باید در این صرافی ثبت نام کرده و با استفاده از عکس کارت ملی خود به صورت کاملا غیر حضوری احراز هویت کنید. پس از آن با رفتن به بخش تریدر یا تبادل سریع می توانید متناسب با موجودی ریالی خود تتر بخرید. تفاوت تریدر با تبادل سریع در این است که شما در تریدر می توانید قیمت تتر را خودتان تعیین کنید و با توجه به پیشنهاد قیمتی که دادید در صف خرید و فروش قرار بگیرید. اما در تبادل سریع نیازی به قرارگیری شما در صف نیست و آنی تتر خود را می توانید بخرید یا بفروشید.

کاربردهای خرید تتر

به طور کلی خرید تتر دو کاربرد مهم برای سرمایه گذاران دارد. فرض کنید شما اتریوم را به قیمت 3 هزار دلار خریداری کرده اید و الان قیمت آن 4000 دلار شده است و طبق تحلیل شما قیمت اتریوم در روزهای آینده امکان کاهش دارد در نتیجه برای اینکه سود خود را ذخیره کنید باید اتریوم های خود را فروخته و تبدیل به تتر کنید تا ارزش دارایی شما و سودتان دست نخورده باقی بماند.

کاربرد دیگر این توکن جا به جایی دارایی شما به وسیله آن در میان صرافی های گوناگون یا انتقال دارایی هایتان به کیف پول ارز دیجیتال خود مانند متامسک یا تراست ولت است.

 

source : https://hamgardi.com/fa/Post/51048-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D9%84-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

Related Articles

Back to top button